Helly Hansen - Nowa marka w naszym sklepie

HELLY HANSEN to jedna z wielu nowości które przygotowaliśmy dla Was w nadchodzącym sezonie zimowym.
Pełną zimową kolekcje tej renomowanej marki znajdziecie w naszym sklepie.

Chcecie ją bliżej poznać? Zapraszam do sklepu oraz do przeczytania tekstu poniżej.

HELLY HANSEN
Historia
W 1877 roku Helly Hansen otworzył pierwszą fabrykę, w której produkowano odzież chroniącą przed deszczem. Od tego właśnie momentu już zawsze był o jeden krok naprzód od pozostałych.
Helly Juel Hansen spędził swoje życie zmagając się z siłami natury. W wieku 15 lat wyruszył w morze jako chłopiec pokładowy.Po upływie 10 lat zdobył dyplom kapitański. Kapitan Hansen miał reputację bardzo twardego żeglarza, który wyruszał w morze niezależnie od pogody.
Nie sprzyjające warunki dla pozostałych żeglarzy były przeszkodą nie do ominięcia. Spędzali wiele godzin na smarowaniu swoich ubrań, by uczynić je wodoszczelnymi. Jednak materiał zawsze przepuszczał wodę i wiatr, a ponadto stawał się sztywny i lepki. Helly Juel Hansen wymyślił sposób, by materiał był zarazem miękki i wodoszczelny, nasączając go olejem lnianym. Rybacy, którzy wcześniej zużywali trzy komplety odzieży w jednym sezonie, teraz mogli nosić jeden zestaw nawet przez trzy lata. W pierwszym roku swojej działalności firma sprzedała 2000 sztuk odzieży żeglarskiej.
Główna siedziba Helly Hansena od samego początku znajduje się w Moss w Norwegii. Oferta HH rozwinęła się od prostych żeglarskich ubiorów z płótna do strojów, w których można czuć się komfortowo.
Odkrycia i nowości
Narciarze

1877 Helly Juel Hansen impregnował płótno olejem lnianym

1950 Wprowadzenie systemu Microweld - wodoszczelne szwy

1961 Nowy materiał - PILE, który doskonale chroni przed zimnem, a zarazem pozwala na odparowywania wody wydalanej przez organizm. Stale ulepszany dzisiaj jest mocniejszy i bardziej trwały niż inne podobne tkaniny, a dzięki specjalnej konstrukcji nie mechaci się.

1975 Wprowadzenie systemu MicroCoating - pokrywanie materiału kilkoma cienkimi warstwami poliuretanu. Osiągnięcie efektu doskonałej wodoszczelności i miękkości. W połączeniu z klejonymi szwami materiały HH znacznie przewyższały międzynarodowe standardy.

1975 Wprowadzenie na rynek bielizny LIFA.Rewolucją w produkcji odzieży noszonej najbliżej ciała było zastosowanie polipropylenu. Materiał ten prawie nie absorbuje wody, dzięki czemu doskonale spełnia dwojaką funkcję : utrzymywanie ciepła i transport wilgoci na zewnątrz.

1977 Pierwsza firma w Europie, która oferowała wodoszczelną i oddychającą odzież.

1984 Wprowadzenie nowego materiału - Helly Tech.

1986 3 Layer System - ubiór trzywarstwowy. Rzeczy Helly Hansena są zaprojektowane jako część trzywarstwowego systemu. Bielizna LIFA; PILE / PROPILE; HELLY TECH / STORMPROOF.

1987 Wprowadzenie systemu wentylacji w kurtkach narciarskich.

1993 IMPERTECH - bardzo elastyczny, oddychający materiał.

1998 System illumiNite , stosowany w kurtkach górskich. Bardzo dobrze widoczny w nocy, zwiększa bezpieczeństwo górskich wypraw.

Dzisiaj Helly Hansen to czołowy producent odzieży wiatrochronnej i deszczochronnej. W jego bogatej kolekcji znaleźć można odzież typowo żeglarską ( ocieplaną i nieocieplaną), pianki, kamizelki oraz odzież zimową przeznaczoną dla narciarzy, wspinaczy, snowboardzistów, zdobywców szlaków itp.
Odzież wykonana jest z najlepszych, odpornych na ścieranie i oddychających materiałów (Helly - Tech Adventure, Helly - Tech Ultra, Helly - Tech Mosaic Cross Dye, Diamond Rib Stop itp.)
Kurtki Helly Hansena doskonale chronią przed wiatrem, posiadają specjalne wzmocnienia (klejone szwy ), utrzymują ciepłotę ciała ( są wykonane z tkanin oddychających), umożliwiają swobodę ruchów oraz gwarantują komfort w ekstremalnych warunkach.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Powrót do góry